5 supermocy, które zdobędziesz w 1,5 roku na Kursie

WIEDZA

Kurs to świetna okazja do uczenia się — o świecie, o innych, a przede wszystkim o sobie. Dowiesz się, jak prowadzić grupę w górach, żeby nikogo nie zgubić, gdzie w Beskidach znajdują się pięciostyki szlaków turystycznych i co każdy baca powinien mieć w swojej „magicznej apteczce” (i wiele, wiele innych). Odkryjesz również swoje mocne strony i będziesz miał wiele okazji, by ciągle szlifować swój potencjał.

ELOKWENCJA

Na kursie będziesz mówił sporo. O tym, co ważne i czego nie sposób pominąć. O tym, co mniej ważne, ale o czym nie można zapomnieć. I o tym, co zupełnie nie ma znaczenia, ale co każdy przewodnik powinien wiedzieć… By w końcu wiedzieć, co się mówi, a nie mówić, co się wie! Jedno jest pewne — nauczysz się mówić tak, żeby inni Cię słuchali. Nawet jeżeli Ci się wydaje, że tego nie potrafisz.

DOBRA ORGANIZACJA CZASU

Nie masz na nic czasu? Na Kursie przekonasz się o tym, że im więcej masz na głowie, tym lepiej jesteś zorganizowany. Zdziwisz się, jak elastyczna jest doba, kiedy do codziennych obowiązków musisz dołożyć jeszcze jeden. No, może kilka: naukę, wyjazdy i… Wspólną integrację z innymi kursantami! A kiedy Kurs się skończy i odetchniesz z ulgą, nagle uświadomisz sobie, że czegoś Ci bardzo brakuje.

WYTRWAŁOŚĆ

Wiele razy będziesz mieć dość. I równie wiele razy okaże się, że masz w sobie mnóstwo siły, by przezwyciężyć swoje słabości. A chwile, w których było najciężej, będziesz wspominał najlepiej. I z największym sentymentem. Testowanie własnych granic wejdzie Ci w krew. I tak już zostanie na zawsze! Ta umiejętność przyda Ci się nie tylko na Kursie.

PRZYJAŹNIE DO KOŃCA ŻYCIA

Jeżeli wydawało Ci się, że w dorosłym życiu nie można się już zaprzyjaźnić… Szybko zmienisz zdanie! Wspólne wyjazdy, wspólna nauka, wspólne radości, wspólne smutki, wspólne zwycięstwa. 1,5 roku to wystarczająco długo, by dobrze się poznać i wystarczająco mało, by się sobą znudzić. Przewodnicy, którzy przyjaźnią się od 40 lat, mówią dokładnie to samo!